چهارشنبه, 13 مهر 1401

نوار کناری

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:797

یادگیری و آموزش سواد رسانه ای به کاربران شبکه های اجتماعی یک نیاز اجتناب ناپذیر است.

  • انداز قلم

کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بوئین زهرا گفت: یادگیری و آموزش سواد رسانه ای به کاربران شبکه های اجتماعی یک نیاز اجتناب ناپذیر است.

شهرستان بوئين زهرا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، حجت‌الاسلام حسن شهنوازی کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بوئین زهرا گفت: یادگیری و آموزش سواد رسانه ای به کاربران شبکه های اجتماعی یک نیاز اجتناب ناپذیر است.

وی گفت: با توجه به گسترش فن آوری و پیشرفت در عرصه مخابراتی و اینترنتی امروزه شاهد آن هستیم که بیش از ۴۱ میلیون نفر در داخل کشور از اینترنت بهره می برند ولی در کنار استفاده مفید آن شاهد افزایش پیامدهای منفی فضای مجازی هستیم و از جمله آسیبهای آن، به شکل گیری و ترویج سریع شایعات، تبلیغات ضد دینی و القای شبهات، نقض حریم خصوصی افراد و سرقت تصاویر و اطلاعات، انزوا و دورماندن از محیط‌های واقعی اجتماع، اختلال در روند انسجام و وحدت ملی و شکاف بین قومیت‌ها و از بین رفتن فرهنگ، الگو پذیری جوانان و نوجوانان از اینترنت و ارائه ایدئولوژی‌های متضاد و متنوع اشاره کرد.

شهنوازی در ادامه گفت: امّا بیشترین آسیبی که جامعه می بیند بخش ترویج شایعات و تبلیغات ضد دینی و القای شبهات است که با مسلح نبودن کاربران اینترنت به سواد رسانه ای و عدم گزینش مناسب و تحلیل پیام های شبکه های اجتماعی باعث شده است که مخاطبان به منابع خبری غیر معتبر سوق داده شوند.

در پایان افزود: دشمن با ایجاد موجهای مخرّب در عرصه فضای مجازی با انواع ترفندها از جمله شایعه سازی و ایجاد پیام های غیر واقعی و دروغ های بزرگ سعی در نفوذ فکری و عقیده ای در دل مخاطبان اینترنتی است و در این بین اعتماد که سرمایه اجتماعی است خدشه دار می‌شود و تاثیرات سوء آن در اقتصاد و فرهنگ بروز و نمود پیدا می‌کند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد