دوشنبه, 22 مهر 1398

نوار کناری

ما 3 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:821

جشنواره قرآنی کودک و نوجوان در قزوین پایان یافت

  • انداز قلم

جشنواره قرآنی کودک و نوجوان با انتخاب ۱۳ نقاشی برتر با مضامین قرآنی به کار خود در قزوین پایان داد.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی کودک و نوجوان روز پنجشنبه در سالن اجتماعات تبلیعات اسلامی قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین عباس نظری معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی در این مراسم گفت: والدین مسئولیتهای سنگینی در برابر فرزندان دارند که باید آن را ادا کنند.

وی افزود: حقوق کودکان بر والدین حق الناس است و باید آن را ادا کنند و اگر پدر و مادری در حق آنها کوتاهی کند باید پاسخگو باشند.

نظری تصریح کرد: اولین وظیفه والدین انتخاب نام نیکوست و برگزیدن نام ائمه معصومین برای فرزندان دختر و پسر بسیار اهمیت دارد و در ادامه لازم است آنها را خوب تربیت کنیم.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآورشد: دانشمندان علوم تربیتی هشت نوع تربیت را تعریف کرده اند که اولین آن تربیت دینی است لذا باید از نظر اخلاقی، دینی و اسلامی فرزندان را درست تربیت کنید.

وی افزود: اگر در خانه گام اول تربیتی خوب برداشته شود در دوران دبیرستان و دانشگاه مشکلی نخواهیم داشت و نکته دوم تربیت اخلاقی است و توجه به این نکته که والدین چقدر صفات خوب را به کودکان یاد می دهند.

نظری اظهارداشت: باید بتوانیم صفاتی چون صبر و بردباری، برخورد مناسب، مهربانی، رفتار خوب با هم نوعان را یاد دهیم و در تربیت فرزندان با آموزه های دینی عمل کرده و آنها را از صفات نکوهیده دور کنیم.

وی گفت: آموزش صفات خوب مانند راستگویی و رفتار نیک باید از سنین کودکی آغاتز شود تا در بزرگسالی این رفتار نهادینه شود.

نظری اضافه کرد: تربیت جنسی کودک هم مهم است که ۴۰ نکته آموزشی دارد که باید آموزش داده شود و مادران در تربیت جنسی کودکان ملزم به رعایت آنها هستند.

حجت الاسلام نظری اظهارداشت: بهترین و ارزشمند ترین راه مبارزه با آسیبهای اجتماعی این است که باورهای دینی را تعمیق بخشیم و خود را واکسینه کنیم.

قلی پور مسئول کانون قرآن تبلیغات اسلامی استان قزوین هم گفت: جشنواره قرآنی با موضوع نقاشی از دو ماه قبل آغاز شد که تعداد۳۰۰ نفر از کودکان ۵ و شش ساله در آن شرکت کردند.

وی افزود:برخی آثار ارائه شده در سطح ملی است و کودکان سنین ۵ و شش ساله از ۱۳ موسسه قرانی و ۴۸ خانه قرآن روستایی و شهری در جشنواره شرکت کردند که در نهایت ۱۲ نفر انتخاب شدند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد