چهارشنبه, 13 مهر 1401

نوار کناری

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:923
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

هیئت های عزاداری ملزم به رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی هستند

  • انداز قلم

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: تمامی هیئت های مذهبی و سوگواری در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم ملزم به رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برای حفظ سلامت شهروندان هستند.

اخبار مديركل

یکصد و ششمین جلسه ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی با موضوع برنامه ریزی و مدیریت صحیح مراسم و اجتماعات دهه اول محرم الحرام با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا روز یکشنبه با حضور حجت الاسلام زهرایی مدیرکل تبلیغات اسلامی، جمعی از مدیران و نمایندگان ادارات ذیربط در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام محمد جواد زهرایی در این جلسه اظهار داشت: به هیئت‌هایی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند در وهله اول تذکر کتبی داده می‌شود و در صورت تکرار، اسامی آنها رسانه‌ای می‌شود و اطلاع‌رسانی عمومی می‌کنیم تا دیگران نیز هیئت‌هایی که به مصوبات احترام نمی‌گذارند را بشناسند.

وی بیان کرد: تمام هیئت‌های مذهبی در برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان باید آئین نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا سلامت مردم به خطر نیفتد.از فعالیت هیئتهایی که دستورالعملهای بهداشتی را رعایت نکنند ممانعت به عمل خواهد آمد.

حجت‌الاسلام زهرایی گفت: امسال به دلیل خطر آلودگی انتشار ویروس کرونا نحوه برگزاری عزاداری و راه اندازی دسته‌های سینه زنی و زنجیر زنی با سال‌های گذشته متفاوت خواهد بود و همه برنامه‌ها با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: مردم مؤمن و دوستداران سالار شهیدان که وابستگی شدیدی به شعائر دینی دارند لازم است به رعایت نکات بهداشتی در این شرایط بسیار مصمم و ملزم باشند زیرا برای پیشگیری از هر گونه آسیب جدی در این عرصه نیازمند توجه به نکات بهداشتی هستیم تا هم عزاداری‌ها برگزار شود و هم احتمال آلودگی به حداقل برسد.مسئولین موظف به تأمین نیاز های اساسی مردم هستند. نیازهای معیشتی، اجتماعی، معنوی از نیازهای اساسی مردم هستند.

تجمع در مکان‌های مسقف نداریم

حجت الاسلام زهرایی تصریح کرد: در مناطقی که وضعیت قرمز دارند هیچ تجمعی در مکان‌های مسقف نخواهیم داشت و برنامه‌های سوگواری ماه محرم و صفر در فضاهای باز مساجد و اماکن مقدس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: برنامه‌های دسته‌های عزاداری با محور محلات است و از تجمع در میدان آزادی و امامزاده حسین (ع) خودداری خواهد شد و حرکت دسته‌های عزاداری هم با استفاده از ماسک و رعایت بهداشت صورت خواهد گرفت و همه هیئت‌های عزاداری یک سفیر بهداشتی خواهند داشت تا ضمن یادآوری نکات بهداشتی نسبت به تأمین مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز دسته‌های عزاداری اقدام کرده و نظارت مؤثری در اجرای عزاداری‌ها و رعایت بهداشت داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات استان قزوین عنوان کرد: محرم مانند یک موتور محرکه است تا مجامع معنوی با اقتدار بتوانند عزاداری‌ها را برگزار کرده و توسل به ائمه همچنان به‌عنوان یک نیاز معنوی مورد توجه قرار گیرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد