چهارشنبه, 13 مهر 1401

نوار کناری

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:926
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

مراسم عزاداری ماه محرم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد

  • انداز قلم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: مراسم عزاداری دهه اول محرم با همراهی مناسب مردم و هیئت با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در قزوین برگزار شد.

اخبار مديركل

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد زهرایی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان قزوین که در سالن جلسات باقرالعلوم مدیریت بحران استان برگزار شد، اظهار داشت: بیش از دو هزار و ۵۰۰ هیئت مذهبی در استان قزوین ثبت شده است که بخشی از آن خانگی و برخی هیئت‌ها محلی هستند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار و ۲۰۰ علامت در استان قزوین داریم که صدها دسته عزاداری و تجمع عظیم روز تاسوعا را داریم و تعداد زیادی هیئت داریم که عزاداری آنها با طبل و گروه موزیک انجام می‌شود.

حجت الاسلام زهرایی افزود: با وجود شرایطی که ما در استان قزوین امسال مراسم محرم ما متفاوت از سال‌های گذشته برگزار شد و با برگزاری جلسات متعددی با مسئولین هیئت‌های بزرگ استان قزوین برگزار کردیم و در این مدت ۷۸۰ هیئت در سامانه بیرق مجوز گرفتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: انتظار ما این بود که ۸۰۰ هیئت رسماً در سامانه ثبت نام کنند که تقریباً به وقوع پیوست.

زهرایی گفت: ۹۰۰ بازدید از هیئت‌ها داشتیم که ۳۹۴ تذکر شفاهی و ۵ مورد تذکر کتبی به هیئت‌ها انجام شد.

وی تصریح کرد: توزیع ۱۳۰ هزار ماسک و ۲ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده رایگان به هیئت‌ها اهدا شد و از سوی خیرین نیز کمک‌های خوبی در این خصوص صورت گرفت.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین افزود: ما جزو استان‌هایی بودیم که شعار اولیه ما با عنوان عرض ارادت و حفظ سلامت اتفاق افتاد و با برنامه ریزی ما دسته عزاداری رسمی در استان وجود نداشت و مراسم‌ها هیئت‌ها در فضای باز برگزار شد.

زهرایی خاطرنشان کرد: در تمامی بازدیدهای ما کارشناسان علوم پزشکی حضور داشتند و نظارت‌های رسمی انجام شد و خوشبختانه با همراهی دسته‌های خوب استان قزوین توانستیم مراسم دهه نخست محرم را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنیم.

وی افزود: نیروی انتظامی استان قزوین نیز در این مدت حضور مناسبی داشتند و با نگاه فرهنگی توانستند در مدیریت وضعیت بسیار کمک کننده باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: به نظر می‌رسد در این ایام توانستیم با مدیریت درست اوضاع همه نیازهای بهداشتی، درمانی و معنوی مردم را در کنار یکدیگر محقق کنیم و توجه به آئین‌های مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیر شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد