چهارشنبه, 13 مهر 1401

نوار کناری

ما 19 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:928

برپایی هیئت‌های خودرویی به مناسبت اربعین در قزوین

  • انداز قلم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با تشریح برنامه‌های اربعین در استان قزوین از برپایی هیئت‌های خودرویی و همچنین طبخ بیش از ۱۰ هزار پرس غذا خبر داد.

اخبار مديركل

به گزارش خبرنگار مهر حجت‌الاسلام محمدجواد زهرایی در نشست خبری که پیش از ظهر یکشنبه در سالن جلسات تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد کرونا این هفته شاهد اعمال محدودیت‌های جدید در استان هستیم و بنا بر همین مصوبه هرگونه تجمعات و برنامه‌های مذهبی و اجتماعی ممنوع خواهد بود.

وی افزود: ستاد محرم سازمان تبلیغات اسلامی، استانداری، جبهه فرهنگی و ستاد بازسازی عتبات جلسات مختلفی را برگزار کرده و سازمان تبلیغات نیز به‌عنوان مسئول کارگروه فرهنگی ستاد محرم هماهنگی‌های لازم را برای برگزاری باشکوه اربعین با توجه به محدودیت‌ها انجام داده است.

حجت‌الاسلام زهرایی اضافه کرد: با توجه به شرایط تجمعات انسانی و دسته‌های عزاداری در استان قزوین نخواهیم داشت و جایگزین‌هایی برای آن طراحی شده است.

وی عنوان کرد: موکب‌هایی که سال قبل در ایران و عراق فعال بودند امسال با ارائه خدماتی متفاوت، در سطح استان فعال خواهند بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اضافه کرد: این موکب‌ها نذورات و کمک‌های خود را در قالب کمک‌های مؤمنانه و در بسته‌هایی شامل تبلت و گوشی هوشمند و سایر ملزومات لوازم‌التحریر به اقشار نیازمند ارائه دهند.

وی با بیان اینکه امسال نذورات اربعین قطع و تعطیل نشده اما نحوه به‌کارگیری آن متفاوت است، بیان کرد: کار دیگر موکب‌ها ارائه خدمات پزشکی و پیراپزشکی به مناطق محروم است و تا به این لحظه ۴ اکیپ آمادگی خود را اعلام کرده و سازمان‌دهی شده‌اند.

حجت‌الاسلام زهرایی عنوان کرد: یکی از اقداماتی که ستاد عتبات پیگیری می‌کند کمک به بازسازی صحن حضرت زینب است که در کنار در کنار تل زینبیه برای اسکان زائرین در حال انجام است و بخشی از نذورات سازمان‌دهی و به این سمت سوق داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مراسم اربعین نیز متفاوت برگزار خواهد شد، تصریح کرد: برای اینکه جریان اربعین مسکوت نماند ۱۵ اتوبوس اربعینی به‌صورت نمادین در سطح شهر تردد خواهند داشت.

این مسئول ادامه داد: در روز اربعین ۴ نقطه شهر برای هیئت‌های خودرویی طراحی شده و با کمک هیئت‌های مذهبی مراسمی با محوریت خانواده‌ها انجام خواهد شد.

وی گفت: مهدیه مستقر در خیابان شهید بابایی، هیئت رزمندگان در چهارراه بنیاد شهید، تپه نورالشهدا و پارکینگ دانشگاه آزاد میزبان مراسم هیئت‌های خودرویی خواهند بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین ادامه داد: کاروان و دسته عزاداری خودرویی نیز در محدوده میدان آزادی برپا خواهد شد.

وی اظهار کرد: پویش زیارت اربعین در پشت‌بام‌ها نیز طراحی شده و از طریق قرائت زیارت اربعین در پشت‌بام رو به کربلا در ساعت ۱۰ صبح به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام زهرایی عنوان کرد: مجلس روضه خانوادگی که در دهه اول محرم برپا شده بود در این روز نیز برپا خواهد شد و سازمان نیز کمک‌های لازم را به این روضه‌ها خواهد داشت.

وی از طبخ و توزیع غذای گرم در بین نیازمندان توسط برخی موکب‌ها نیز خبر داد و عنوان کرد: تا به این لحظه طبخ ۱۰ هزار پرس غذا توسط یکی از موکب‌ها قطعی شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین یادآور شد: بقاع متبرکه و امامزادگان نیز در این ایام باز هستند اما هیچ برنامه و تجمعی در آن‌ها برگزار نخواهد شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد