چهارشنبه, 13 مهر 1401

نوار کناری

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:899
مدیر پایگاه فرهنگی اجتماعی محله شیخ آباد قزوین:

حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام به مستکبرین عالم است

  • انداز قلم

 امام جمعه قزوین گفت: حماسه ده‌ها میلیونی اربعین نمایش قدرت اسلام و مسلمین به مستکبرین عالم و ایجاد رعب و وحشت در دل آنها است و همه باید برای با شکوه تر شدن این حماسه تلاش کنیم.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد با بیان اینکه همه باید برای رسیدن به تقوای الهی عطش داشته باشیم، اظهار کرد: همه تلاش ما باید برای اعتلای شخصیت، رشد و کمال انسانی و در نهایت رسیدن به تقوا باشد.

وی با بیان اینکه دغدغه ما باید رسیدن به تقوا باشد، افزود: تقوا انسان را به کرامت می‌رساند و در جامعه‌ای که انسان‌ها بر اساس تقوا زندگی کنند هرکسی مراقب و نگهبان دیگران در مسیر تقواست.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه مشکلات جامعه در ایام منتهی به ظهور بیشتر می‌شود، عنوان کرد: ما باید به عنوان مسلمان صدای ظلم صهیونیست‌ها را بشنویم و اجازه ندهیم این به مردم فلسطین، لبنان و غزه آسیبی برسد.

وی با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی بیان کرد: اربعین فرصتی برای معرفت زایی مؤمنین است و همه باید از این فرصت استفاده کنیم.

آیت الله عابدینی تاکید کرد: حماسه ده‌ها میلیونی اربعین نمایش قدرت اسلام و مسلمین به مستکبرین عالم و ایجاد رعب و وحشت در دل آنها است و همه باید برای با شکوه تر شدن این حماسه تلاش کنیم.

وی با اشاره به سالروز قیام ۱۷ شهریور سال ۵۷ بی‌ام کرد: بنده شاهد این قیام بوده‌ام که آن قتل عام را رژیم منحوس شاه به فرمان آمریکایی‌ها اجرا می‌کرد و یاد و خاطره شهیدان مظلوم این قیام را گرامی می‌داریم.

خطیب جمعه قزوین خاطرنشان کرد: دو نفر از علمای بزرگمان یعنی حضرت آیت‌الله ناصری و آیت‌الله سیدحسن مصطفوی در این ایام از میان ما رفتند و در منابع داریم که جای خالی عالمی که از میان ما رفته پر نمی‌شود و لازم است همواره قدردان علمای گران‌قدرمان باشیم.

وی بیان کرد: همه مظلومیت‌ها و شهادت‌ها باعث اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی شد و همه ما مخصوصاً مسئولان ما باید از این امانت نگهبانی و نگهداری کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: امیدواریم با حمایت از محرومان، مستضعفان و افراد فاقد شغل و درآمد در شرایط جراحی اقتصادی که در آینده زندگی مردم را بهبود خواهد داد؛ اما امروز اقشار مختلف مردم در مضیقه قرار گرفته‌اند، از این شرایط عبور کنیم و از اقشار آسیب‌پذیر حمایت کنیم و خداوند به مسئولان که زحمت زیادی می‌کشند کمک کند تا این مشکلات را از پیش رو بردارند.

 

شهرستان قزوين

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد