چهارشنبه, 13 مهر 1401

نوار کناری

شناسه خبر:939
به همت اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین:

راه اندازی مرکز نیکوکاری شهید محسن فخری زاده در اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین

  • انداز قلم

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت:هدف ما از راه اندازی مرکز نیکو کاری شهید محسن فخری زاده ترویج و گسترش فرهنگ نیکوکاری در هیات مذهبی و مؤسسه قرآنی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، حجت‌الاسلام محمدجواد زهرایی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین صبح چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۹ در حاشیه افتتاح مرکز نیکوکاری شهید محسن فخری زاده اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین که با حضور حجت‌الاسلام محمد طاها مهری مدیر کل امور زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) و هیت همراه برگزار شد، اظهار داشت: همه نیروهای انقلابی که تلاش می‌کنند در شرایط سخت در کنار مردم باشند و به نحوی ارائه خدمت کنند در کنار نیروهای کمیته امداد قرار داشته و خود را همکار عزیزان در این کمیته می‌دانند.
وی ادامه داد: در دوران شیوع ویروس کرونا آسیب‌ها در جامعه بیشتر از گذشته شد و عزیزان ما در قرارگاه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی تلاش کردند با راه حل های گوناگون باری از دوش مردم بردارند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین بیان کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) اهداف مشترک زیادی دارند که با برنامه ریزی مناسب می‌توان زمینه تحقق آن را فراهم کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین توضیح داد: در قرارگاه جهادی شهید سلیمانی بیش از ۸۰۰ میلیون تمان کمک مادی در قالب بسته‌های معیشتی، طرح به حساب حاج قاسم، پرداخت‌های نقدی با صلاحدید امام محله‌ها و مدیران محلات، تعمیر خانه‌های آسیب دیده به خصوص ایزوگام کردن در فصل سرما در اختیارر مردم قرار گرفت.
وی با اشاره به اهمیت بهره بردن از همه ظرفیت‌ها در کمک به مردم و قانونمند کردن این چرخه ابراز کرد: امروز در سازمان تبلیغات اسلامی یک مرکز نیکوکاری راه اندازی شد که می‌تواند با استفاده از شبکه گسترده‌ای که با سازمان تبلیغات در ارتباط هستند یک اقدام خدمت رسانی گستره و مؤثر در طولانی مدت را شکل داد.
حجت‌الاسلام زهرایی توضیح داد: تعداد قابل توجهی از مداحان و هیئات مذهبی استان از زیرمجموعه‌های سازمان تبلیغات هستند و نیز بیش از ۲۴۰ مؤسسه قرآنی و مبلغان دینی، مساجد و امام محله و امام روستاها افرادی هستند که در امور خیر دست دارند و با یک تعریف قانونمند می‌توانیم زمینه مشارکت این گروه‌ها در خدمات‌رسانی به مددجویان را فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: وقتی در خصوص کمک صحبت می‌کنیم منظور ما تنها مسئله مالی و آسیب‌های اقتصادی نیست، گر چه این امور نمود بیشتری دارد با این حال فقر اقتصادی و محرومیت می‌تواند ضربه‌های روحی و شخصیتی به افراد تحمیل کنند و مسشاوران ما می‌توانند در این مسئله هم در کنار مددکاران کمیته امداد باشند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد